Verkių g. 32a, Vilnius
+370 656 08744
+370 5 2315735
+370 689 68390
www.automobiliukryptis.lt
automobiliukryptis@gmail.com
Darbo laikas:
I-V 8.00-18.00
VI-VII nedirbame

ELEKTROS INSTALIACIJOS REMONTAS

 Automobilių elektros instaliacijai apsaugoti naudojami saugikliai. Kiekvienas saugiklis turi tam tikrą nominalą ir turi būti tokio nominalo, koks yra numatytas. Kuomet reikalaujamo nominalo saugiklis pakeičiamas galingesniu , tuomet gali nukentėti automobilio elektros instaliacija, arba, dar blogiau- gali įvykti gaisras.

Kiekvienas automobilis turi saugiklių blokus. Dažniausiai būna vienas saugiklių blokas variklio skyriuje ir vienas saugiklių blokas salone. Kai kurie automobiliai, ypač turintys daug komforto įrangos,  turi po kelis saugiklių blokus variklio skyriuje, salone ar bagažinėje. Tokiems automobiliams vien visų saugiklių patikra gali užtrukti. Kurioje vietoje yra jūsų automobilio saugiklių blokai, jūs galite sužinoti iš automobilio vartotojo knygelės ar iš "visagalio" interneto.

Didžiausias automobilio elektros instaliacijos priešas yra drėgmė. Todėl, jei pastebėjote, kad automobilio kilimėliai yra drėgni ar jau telkšo balos po kojomis, reiktų kreiptis į autoservisą, kad pašalintų vandens patekimo priežastis. Dažniausiai pasitaikanti vandens patekimo į saloną priežastis- blogai įklijuotas priekinis stiklas. Lyjant lietui, ar tirpstant sniegui pro plyšius tarp kėbulo ir stiklo vanduo patenka į saloną, laša ant elektronikos valdymo blokų ir juos pažeidžia.

Antra dažniausia vandens patekimo į automobilio saloną priežastis- tai užsikimšę vandens nutekėjimo latakai prie automobilio valytuvų variklio skyriuje. Tai gali atsitikti  lapams,spygliams ar kitiems nešvarumams užkimšus latakus. Tokiu atveju vanduo kaupiasi erdvėje po valytuvais, vandens lygis kyla, o esant nesandarioms guminėms tarpinėms tarp salono ir variklio skyriaus vanduo pro jas patenka į saloną.

Tokie vandens pratekėjimai nustatomi gausiai pilant vandenį ant priekinio stiklo ir stebint situaciją po priekiniu paneliu salone. Kartais tenka nuimti kai kurias uždangas,kad geriau įsitikinti.

Vanduo patekti į saloną gali ir pro atvirą langą ar stoglangį.

Vanduo ne tik gadina elektronikos valdymo blokus, bet gadina ir elektros laidų sujungimo vietas. Ypatingai tai aktualu tiems automobiliams, kurie buvo apsemti per potvynius(pvz. auto iš JAV).

Tam, kad sutaisyti automobilio elektros instaliaciją autoelektrikas naudoja automobilio elektros schemas ir kitą techninę dokumentaciją, kuri dažniausiai būna anglų kalba. Toks darbas reikalauja aukštos kvalifikacijos ,kruopštumo, patirties, anglų kalbos žinių.